Klasický kávový den u nás v Tomgastu. Každý si udělá, co má rád, co mu chutná, a připraví se na svůj pracovní den nabitý energií a optimismem.

Provedu Vás teď naší skvělou partou závislou na kofeinu a té sladkohořké chuti kávového umění. Pro šéfa je připravená ranní káva v hrníčku od porcelánu RAK, tzv. „bacunuladevítka“, ve které je přesně 40 ml espresa, 30 ml našlehaného mléka a půlkostka cukru. Odpoledne si už dá klasicky rozpustňáčka na pohodu. Marketingový tým si dává plnou palbu s krycím jménem crema 150 tří zrnková (to je ta nejsilnější samozřejmě). Pepův (marketingový boss) hrnek se jménem jako z filmu Terminátor, dx-4022am06, je okrasou místnosti spolu s Vláďovou whiskeyovkou Gibraltar LB-15240.

Ale to nejzajímavější přijde až teď. Někdo, nebudeme jmenovat, třeba Ivanka si dá velký kýbl kávy, který si následně zalije studenou vodou, protože není čas ztrácet, tak se tak netvařte.Zní to divně, ale je to vlastně dost praktické pro nedočkavce.

V oddělení nákupu můžete narazit na opravdu skvostné exempláře. Naše Urszula používá hrdě hrneček s vygravírovanou mužskou genialitou a to hned dvakrát. Káva z něj musí být opravdu slast. Hned vedle sedí Social Media Manager, nebo spíš manažerka, Nikolka, která používá geniální hrnek od společnosti Revol froissés cup. Z dálky byste si mysleli, že pije ze zmačkaného plastového kelímku, ale doopravdy tomu je tak, že tento hrneček se pouze tváří jako pomačkaný a je vyroben z porcelánu.

A nakonec se vrátíme zase k mužům (a to nejmladším z Tomgastu), aby to bylo všechno moderní a genderově vyváženo. Já jako webmaster piju cappuccino z reklamního hrnku Shell. Prosté, funkční, energií nabíjející pouze od pohledu a navíc mi červená sekne.A na samém konci tohoto kávového řetězu je Dominik, jako product developer, který má svůj DIY gravírovaný hrnek „Now we wait“ (mravenečníci čekající na mravence, kteří se chytí na jejich přichystaný dort při pikniku), si už klasicky dává americano.

Člověka by až mohlo napadnout a co, že je ta nejlepší káva? To je prosté. Nic takového neexistuje. Každý si pije, co má rád. Někdo si jede kýble, někdo posrkává černého zabijáka a další prostě pije sladkou břečku. Je to vlastně jedno. Každý si žije svůj život, se svou kávou a všichni si stejně sedneme ke stolu spokojení a právě o to jde.