Udělal jsem si kávu. Venku je nádherně.
Kolegové v práci jsou ve vegetativním stavu a já se pouštím do práce. Test příboru Nara.

Tak tohle je Nara.

Na první pohled je asi jasné, že to není celokovový příbor.

Samozřejmě. Jedná se o kombinaci matné nerezové oceli 18/10 a černého plastu. Plastová část je rovněž v matu.

Tahle nelesklá kombinace na mě působí, chce se mi říct industriálně, ale tohle slovo dneska používá každý znalec designu a to já nejsem.Takže působí surově. Dohromady to funguje náramně. Funguje to.

Zakončení příboru? Ostrý šikmý řez. Podtržení originality.

Nyní se prosím podívejte na příbor ještě jednou. Základní nůž, vidlička a lžíce jsou přesně stejně dlouhé.Rovných 220 mm.
To zdaleka není samozřejmost ani pravidlo.
U Nary to tak je.

Nůž (ET-5004-1)
délka 220 mm


Nejdůležitější je, že ostří nože je hladké. Na příborový nůž je až neuvěřitelně ostrý. Jako dětský příbor bych ho určitě nedoporučil. Ale myslím si, že je to v pořádku. Nůž má být ostrý. Mě to překvapilo.
Lžíce je na první pohled mělká, ale pozor. Zdáníklame. Výrazně se prohlubuje. Musíme otestovat jak na tom lžíce je. Mohl jsem změřit objem, ale nenašel jsem odměrku. Mohl jsem ho vypočítat, ale nevím jak.
Takže vezmu nejprodávanější hluboký talíř Ebro (vzkaz pro naší konkurenci tento talíř není zdaleka nejprodávanější je to prakticky propadák 😊) a naplním ho vodou. Potom vyberu lžíci neznámého výrobce (dále jen NV) a lžíci EternumNara. Lžíce NV je na první pohled větší a hlubší. Zkrátka jasný favorit testu. K přečerpání vody z talíře do nádoby je třeba 33 lžic Nara a 29 lžíce NV. To vůbec není špatné.

Vidlička je v pohodě. Tam nemám co co pochválit ani vytknout.
V této řadě nesmíme zapomenout na čajovou/kávovou lžičku, dezertní vidličku a nůž na máslo/ovoce.

A jdeme jíst.
No, ne všichni jenom já.
Jenom vás musím informovat.
Mám jídlo připravené z domu.
A nebudu ho nijak aranžovat, protože to zkrátka neumím.

Polévka.
Použil jsem vysokou misku a 0,6 l 😉polévky a tak se mi lžička trošku utopila.
První dojem? Efekt čínských jídelních hůlek. Tak jsem to pojmenoval. Lžičku držím instinktivně vysoko. Je to zvláštní zážitek. Pozor, není to nepříjemné. Je to jiné. Asi je to jenom placebo, ale mám pocit, že si více vychutnávám jídlo. Soustředím se jenom na to jídlo. Na nic jiného. To je dobré.

Smažené vajíčko. Přemýšleli jste někdy jaký je rozdíl vajíčko uříznout nože nebo utrhnout? Já taky ne. Teď už, ale vím jaký je to pocit. Je to vyšší level konzumace vajec. Vůbec nechápu proč jsou ostatní nože tak tupé.
Efekt čínských hůlek zůstává, pocit výjimečnosti přetrvává.

Na závěr.
Příbor Nara je jiný. Chce to trošku odvahy vybavit s ním celý provoz.
Pokud chcete podtrhnout zážitek Vašeho hosta vřele doporučuji.
Určitě Vás pozvu k nám na showroom si nože osahat.

————————————————————————————————————————————
poznámka pod čarou I.
Napadlo mne, že jsem mohl podle objemu nádoby zjistit kolik vody jsem přečerpal a poté ho prostě vzít podíl počtu lžic. Výsledkem by bylo objem lžíce. Ale pořád nemám odměrku a test nehodlám opakovat…

poznámka pod čarou II.
Víte co je nejlepší vlastnost matné nerezové oceli? Že se skvěle fotí. Neříkám, že máme nějaké super fotky, ale nikde nejsem vidět v odrazu já ani můj telefon.